Bitcoin Gold

Bitcoin Gold (BTG) trading at AvaTrade

Bitcoin Gold Nedir

Bitcoin Gold (BTG), Bitcoin Cash’ten sonra gelen, Bitcoin’in ikinci fork’udur (Bitcoin’in kayak koduyla ortaya çıkan ikinci versiyon). Bitcion Gold fork’u 24 Ekim 2017 günü, 491407. blokta ortaya çıktı. Bitcoin’in işlem tarihini kapsıyor, yani fork öncesinde Bitcoin sahibiydiyseniz, aynı miktarda Bitcoin Gold sahibi de oldunuz. Bu kripto döviz, ASIC tabanlı optimizasyona karşı daha korunaklı olan, alternatif bir madencilik algoritması sunmayı hedefliyor ve kullanıcıların, bilgisayar ömürleri kapsamında daha çok kazanmalarına olanak sağlıyor.

Bitcoin Gold CFD’lerine 4 Basit Adımda Yatırım Yapın

 1. AvaTrade yatırım hesabınızı açın
 2. Hesabınıza fonlama yapın
 3. Tercih ettiğiniz yatırım yöntemini seçin
 4. Bitcoin Gold’da ALIŞ (uzun) veya SATIŞ (kısa) pozisyonu açın

Piyasalarda Bitcoin Gold

Bir önceki gibi, Bitcoin Gold da piyasalara hızlı bir giriş yapmayı başaramadı. Ekim ayında lanse edildikten sonra Bitcoin Gold’un sitesi DDOS saldırılarına maruz kaldı ve geçici olarak kapatıldı. Bu gelişme, Bitcoin Gold’un fiyatının sert bir şekilde düşmesine yol açtı. Finans liderleri CoinMarketCap’e göre Bitcoin Gold saat 20:00’de (UTC) $479 seviyesinden işleme açıldı ve ertesi günü 16:11 (UTC) itibarıyla $274.44 seviyelerine kadar geriledi.

İnternet sitelerinin kapalı olmasının yanı sıra, bu sert düşüşün altında yatan en önemli sebeplerden biri de Bitcoin camiası tarafından kayda değer bir destek gösterilmemiş olmasıydı.

Bitcoin Gold yüksek derecede dalgalanma içeriyor ve boğalar ile ayılar arasındaki dans sürekli olarak devam ediyor:

Bitcoin Gold Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

 1. BTC koini, Hong Kong merkezli bir bilgisayar madencilik firması olan Lightning ASIC şirketinin kurucusu Jack Liao tarafından oluşturuldu. Liao projesini 2017 yılının Temmuz ayında halka duyurdu.
 2. Bitcoin Gold’un yeni protokolüne Equihash adı verildi. Bitcoin Secure Hash Algoritmasını kullanıyor (SHA-256 bit). BTG, geniş belleği ve daha hızlı işlem gerçekleştirme kapasitesiyle daha üstün olan PoW algoritması Equihash’i benimseyecek.
 3. Bitcoin ekosisteminin güvenliğini sağlamak adına, BTG, özgün kripto döviz cüzdan adresleri kullanıyor ve güvenlik sistemini benimsiyor; bu da bilgisayar korsanlarına ve diğer tehditlere karşı çifte önlem sunuyor.
 4. Bedava açık kaynaklı bir yazılım projesi olması, tam şeffaflık sağlıyor. Bu proje, dünyanın dört bir yanındaki gönüllü developer’lar ve Bitcoin tutkunları tarafından kuruldu.
 5. Bitcoin Gold’un merkezsizleştirilmiş madencilik sistemini kullanıyor olması, sıradan kullanıcıların da her yerden tedarik edilebilecek ekran kartlarını kullanarak madencilik yapabilmeleri için adil bir ortam yaratıyor.

Bitcoin Gold Yatırımlarınızı Neden AvaTrade ile Yapmalısınız

 • Bitcoin Gold CFD pozisyonlarını seviyesine varan kaldıraçla açabilirsiniz
 • Bitcoin Gold yatırımlarına sadece gibi küçük bir miktarla başlayabilirsiniz
 • Bitcoin Gold gibi yüksek dalgalanmalara sahne olan koinler, her türden finansal yatırım portföyü için harika bir seçenektir
 • AvaTrade yatırımcıları Bitcoin Gold’a 7/24 yatırım yapabilirler
 • Bitcoin Gold’un SATIŞINI (kısa pozisyon) gerçekleştirebilir ve Bitcoin Gold’un fiyatı düşüş trendindeyken dahi kâr elde edebilirsiniz.
 • Günün 24 saati kendi dilinizde destek alabilirsiniz.
 • AvaTrade, Bitcoin Gold yatırımlarını sıfır komisyonla sunuyor ve işlemler üzerinden herhangi bir banka ücreti alınmıyor
 • BTG koinini fiziksel olarak alıp satıyor olmadığınız için hacklenme veya hırsızlık gibi riskler yoktur
 • AvaTrade 5 kıtada denetimlidir
 • Kripto satın almak için yapılması gereken karmaşık işlemlere gerek kalmadan, sadece 3 tıkla yatırım yapabilirsiniz

Bitcoin Gold yatırımı yapma fırsatınızı kaçırmayın. Yatırımlara Hemen Başlayın!

Bitcoin Gold Yatırımlarınızda Yardımcı Olmak İçin Buradayız

AvaTrade ile yatırım yaparken Bitcoin Gold’da ister ALIŞ (uzun) ister SATIŞ (kısa) pozisyon açabilir, kripto dövizin fiyatı hangi yönde hareket ediyor olursa olsun, tercih ettiğiniz yatırım stratejisini kullanabilirsiniz.

Yatırım koşulları & masrafları sayfamızı ziyaret ederek, Bitcoin Gold yatırımları hakkında daha fazla bilgi almanızı öneririz.

Lütfen dikkat: Kripto döviz piyasalarında yaşanan yüksek volatilite sayısız yatırım fırsatı yaratmaktadır.

Yaşanan fiyat dalgalanmalarından dolayı, çeşitli kripto paritelerinde yatırımlar periyodik olarak askıya alınabilir ve/veya yatırım platformumuzdan kaldırılabilir.

AvaTrade ile işlem yaptığınızda, dijital paranın fiyat değişimleri üzerinde işlem yapıyorsunuz ve fiziksel olarak satın almıyorsunuz.
Bitcoin Gold için maksimum birikmiş pozisyon büyüklüğü $50.000 , kavramsal değerdir, Koşullar ve Ücret ayrintilarini websitemisde bulabilirsiniz