Bitcoin ve Bitcoin Cash

bitcoin trading

Bitcoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold CFD’lerine 4 Basit Adımda Nasıl Yatırım Yapılır

 1. AvaTrade’le bir yatırım hesabı açın
 2. Hesabınızı fonlayın
 3. Kontratlardan istediğinizi seçin
 4. Yatırımlara başlayın

Bitcoin

Bitcoin dünyanın ilk dijital dövizidir ve şöhreti dünyanın dört bir yanına hızla yayılmaktadır. Artık, yatırımcılar, Bitcoin yatırımlarını AvaTrade’de en ideal yatırım formu olan CFD’lerle yapabilirler. Platformumuz MetaTrader 4 sayesinde, bu hızla büyüyen dövize USD karşısında 7/24 yatırım yapabilirsiniz. Bitcoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold birçok döviz yatırımcısından rağbet görmektedir ve fiyatlarındaki volatilite CFD yatırımları için mükemmel bir seçenek olarak öne çıkarmaktadır.

Bitcoin Cash

Bu yeni kripto döviz, 1 Ağustos 2017 tarihinde Bitcoin’de gerçekleşen hard fork (sert çatallanma) sonucunda ortaya çıktı ve farklı kurallara sahip yeni bir blok zincir oluşturdu. Ana Bitcoin blok zincirinden yeni bir versiyona yapılan geçiş sayesinde, yazılım, daha fazla işlemin gerçekleştirilebileceği bir kapasiteye kavuştu.

Bitcoin Gold

Bitcoin Gold, Bitcoin blok zincirinin ikinci fork’udur (çatal), yani Bitcoin’in kaynak kodundan ortaya çıkan ikinci versiyondur. Bitcoin’in işlem geçmişini korumaktadır; yani fork öncesinde Bitcoin sahibiydiyseniz, artık aynı miktarda Bitcoin Gold’a da sahipsiniz. Bu kripto döviz, ASIC tabanlı optimizasyonlara karşı daha korunaklı olan, alternatif bir madencilik algoritması yaratmayı hedeflemiştir; dolayısıyla, kullanıcılar, bilgisayar döngüleri sayesinde daha fazla kazanç sağlayabilirler.

Bitcoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold Yatırımları Neden AvaTrade’le Yapılmalı

 • Bitcoin CFD yatırımlarınızı ’ye varan kaldıraç oranıyla yapabilirsiniz
 • Bitcoin yatırımlarına sadece gibi bir tutarla başlayabilirsiniz
 • Fiyatlardaki volatilite, her türden yatırım portföyü için mükemmel bir varlık haline getirmektedir
 • Bitcoin piyasası yatırımcılara 7/24 açıktır ve maksimum fayda sağlanabilir
 • Bitcoin’in satışını gerçekleştirerek (kısa pozisyon) piyasa düşüş trendindeyken de kazanç sağlayabilirsiniz
 • 24 saat lendi dilinizde müşteri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz
 • AvaTrade, Bitcoin yatırımlarını sıfır komisyonlasunmakta ve işlemler üzerinden banka ücreti almamaktadır
 • Haftanın 5 günü 24 saat birçok dilde müşteri hizmetlerinden yararlanın
 • Kripto dövizi fiziksel olarak alıp satmadığınız için hack’lenme veya hırsızlık riski yoktur
 • AvaTrade 5 kıtada denetimlidir
 • Yatırımlarınızı sadece 3 tıkla, koin satın almanın zorlukları olmadan gerçekleştirebilirsiniz

Bitcoin Nasıl Bu Kadar Popüler Oldu?

Bitcoin, ortaya çıkan ilk dijital dövizdi. Bu sayede dünyanın en itibarlı, en yüksek sermayeye sahip ve en çok yatırım yapılan kripto dövizi konumunda. Bitcoin yatırımları katlanarak büyüyor; bu kripto dövizde mevcut olan yüksek volatilite, yaşanan büyümenin en önemli sebeplerinden biri. Piyasalarda yüksek volatilite olduğunda çok hızlı yükseliş ve düşüşler yaşanacağı için döviz yatırımcıları maksimum seviyede kâr elde edebiliyorlar. Global yatırımcıların Bitcoin yatırımlarını sevmelerinin nedeni de bu. Piyasalarda volatilite yaşandığında kârlı çok sayıda fırsat ortaya çıkıyor ve Bitcoin de dolayısıyla döviz yatırımcıları arasında çok rağbet görüyor.
Bitcoin’in fiyatlarında volatilite yaratan en önemli unsurlardan biri medyadır. Önemli bir haber yayınlandığında Bitcoin’in fiyatlarında dalgalanma yaşanır ve yatırımcılar yatırım yaparlar. Geçmiş hareketler, yatırımcıların ve spekülatörlerin, bu dijital dövizi rutin bir şekilde CFD yatırımlarının başrolüne soyundurduğunu gösteriyor. Birçok mağaza, havale ve yatırım işlemi için tercih edilen ödeme yöntemi olarak kullanımı artıyor. Artık hiç olmadığı kadar yatırımcı Bitcoin yatırımlarına yöneliyor ve dolayısıyla, bu kripto dövizin değeri sürekli olarak artıyor. Herhangi bir devlet veya merkez bankasıyla ilişkisi olmamasına rağmen bir finansal yatırım aracı olarak talep görmeye devam ediyor.
Bitcoin madenciliği güçlü bilgisayar donanımları ve yazılımları kullanılarak yapılıyor. Var olabilecek maksimum Bitcoin miktarı 21 milyon olarak belirlenmiş ve bu sayıya ulaşıldıktan sonra daha fazla Bitcoin üretilmesi mümkün olmayacak. Bitcoin üretimini yöneten algoritma, üretilebilecek koin miktarını ve hızını sınırlıyor. Dolayısıyla, sonu gelecek bir meta konumunda. Koin sayısında limit olması, talebin artmasıyla birlikte fiyatların da yükselmesini sağlıyor. Bu açıdan ham petrol , gümüş ve altın gibi sınırlı emtiayla benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz.
Bitcoin yatırımı yapma fırsatını kaçırmayın. Yatırımlara hemen başlayın!

Bitcoin’in Ön Plana Çıkışı

Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından yaratıldı. O zamanlar, Kriptografi Posta Listesi aracılığıyla bir makale yayınlandı. İlk Bitcoin yazılımı sunucusu 2009 yılında yayınlandı ve kimliğini her daim gizlemeye dikkat ederek, açık kaynaklı bir platform üzerinde diğer geliştiricilerle işbirliği yaptı. 2011 yılına gelindiğinde, Bitcoin’in gizemli kurucusu ortadan kayboldu. Birlikte çalıştığı kişiler bu kripto dövizin ne kadar değerli olduğunu anlamışlardı ve potansiyelinden maksimum derecede faydalanmak için çalışmayı sürdürdüler.
2009 yılının Ekim ayında, dünyanın ilk Bitcoin borsası kuruldu. O zamanlar 1 dolar 1309 Bitcoin’e tekabül ediyordu. Bitcoin’in bugünkü değeri göz önünde alınırsa, gerçek bir fırsattı. Bitcoin’in değeri uzun bir süre boyunca 1 peniden daha düşük seviyede kaldı. 2010 yılına gelindiğinde ise işler tam tersi bir hâl almaya başladı; Bitcoin’in dağıtımı arttı ve dijital döviz hızlı bir şekilde değer kazandı. Talepteki artışla birlikte kur tersine döndü. 2010 yılının başlarında döviz hızlı bir şekilde ivme kazanıyordu ve bu taleple birlikte Bitcoin’in dağıtımı da arttı. Kasım ayına gelindiğinde 4 milyon adet Bitcoin çıkartılmıştı.
ve Bitcoin’in yükselişi böylece başladı…

Historical chart of bitcoin's price and market cap
Source: https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Bitcoin Haberleri

 • 2017 Ağustos – Bitcoin’in piyasa değeri $73.4 milyara ulaştı ve Bitcoin Patlaması yaşandı.
 • 2017’nin İlk Yarısı – Bitcoin $2900 zirvesine ulaştı ve dijital dövizlere olan talep dünya genelinde fırladı.
 • 1 Ağustos 2017 – Bitcoin’in ilk fork’u ortaya çıktı: Bitcoin Cash
 • 24 Ekim 2017 – Bitcoin’in ikinci fork’u yapıldı: Bitcoin Gold
 • 29 Ekim 2017 – Bitcoin $6300’a ulaşarak yeni bir rekor kırdı
 • 28 Kasım 2017 – Bitcoin daha önce görülmemiş bir zirve yaparak $11,000’a tırmandı
 • 10 Aralık 2017 – Cboe Vadeli İşlem Borsası (CFE) Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunmaya başladı
 • 17 Aralık 2017 – Bitcoin yükselişini sürdürerek neredeyse $20,000 seviyesine yaklaştı ve yeni bir rekor kırdı
 • 18 Aralık 2017 – CME Group da Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini yatırımlara açtı
 • 21 Aralık 2017 – Bitcoin neredeyse %21 düştü; piyasa açılışında $15,561 seviyesinde olan Bitcoin gün içerisinde $12,504’e kadar indi; ancak toparlandı ve $13,942’dan kapattı.
 • 23 Aralık 2017 – Kripto döviz $11,000’e kadar indikten sonra yılsonuna doğru hafifçe toparlandı.
 • 28 Aralık 2017 – Bitcoin’in üçüncü fork’u ortaya çıktı ve SegWit2x zincirindeki yeni koine B2X adı verildi

Bitcoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold Yatırımlarınızda Yardımcı Olmak İçin Buradayız

AvaTrade’le yatırım yaparken tüm Bitcoin yatırımlarınızda Alış (uzun pozisyon) veya Satış (kısa pozisyon) açabilirsiniz. Bu hizmetten 7/24 yararlanma imkânınız bulunmaktadır. Döviz hangi yönde hareket ediyor olursa olsun, tercih ettiğiniz yatırım stratejilerini kullanarak Bitcoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold alıp satabilirsiniz.

Bitcoin yatırımları hakkında daha fazla bilgi almak için yatırım koşulları & masrafları sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz..
Lütfen dikkat: Kripto döviz piyasasındaki yüksek volatilite sayısız yatırım fırsatı sunmaktadır.
Fiyatlardaki dalgalanmalardan ötürü, kimi zamanlarda, yatırım platformlarımız üzerinde belli kripto dövizlerde yatırımlar askıya alınabilir ve/veya kaldırılabilir.

AvaTrade ile işlem yaptığınızda, dijital paranın fiyat değişimleri üzerinde işlem yapıyorsunuz ve fiziksel olarak satın almıyorsunuz.
Bitcoin için maksimum birikmiş pozisyon büyüklüğü $600.000 , kavramsal değerdir, Koşullar ve Ücret ayrintilarini websitemisde bulabilirsiniz