Endeks Yatırımları

Online Endeks Yatırımları

trading indices

AvaTrade Borsa Endeksi Yatırımları

Dünyanın dört bir yanındaki piyasaları bünyesinde bulunduran AvaTrade tüm online brokerlar arasında en geniş borsa endeksleri yelpazesine sahip olanlardan biridir. AvaTrade’e katılarak online endeks yatırımlarınızı rekabetçi spread’ler, harika kaldıraç oranları ve güvenilir emir gerçekleştirme hızıyla yapın.

 • ABD, Avrupa ve Asya’nın lider borsa endekslerine yatırım yapın
 • Uzun veya kısa pozisyon açın, piyasanın iki yönünden de fırsat yaratın
 • Endeks yatırımlarınızda ‘e varan kaldıraç oranlarını kullanın
 • MetaTrader 4 platformlarına bilgisayarınızdan, tabletinizden ve akıllı telefonunuzdan erişin
 • Global regülasyonlara sahip bir brokerla yatırım yapmanın güvencesini hissedin
 • Dünya standartlarına yatırımcı desteğine birçok dilde 5/24 ulaşın

Dünyanın dört bir yanındaki borsa endekslerine yatırım yapmaya başlayın ve $10,000’a kadar hoş geldin bonusundan yararlanın.

Endeksler Nedir?

Borsa endeksleri, halka açık olarak işlem gören şirketlerin grup olarak hisse senedi değerlerini temsil eden finans enstrümanlarıdır. Lider endekslerden biri olan S&P 500 endeksi, New York Menkul Kıymetler Borsasında (NYSE) işlem gören en büyük 500 şirketin toplam değerini gösterir. Eğer endekste listelenen şirketlerin hisse senetlerinde genel bir artış olursa, S&P 500 yükselir.

NYSE’de işlem gören daha küçük şirketleri temsil eden diğer endekslerin yanı sıra, dünyanın farklı bölgelerindeki borsaları temsil eden, Japonya’nın NIKKEI ve Almanya’nın DAX endeksi gibi diğer endeksler de mevcuttur.

AvaTrade’in platformunda bulabileceğiniz 19 borsa endeksinden bazıları:

 • S&P 500 – & Poor’s 500 endeksi, ABD merkezli en büyük 500 şirketin hisse senedi fiyatlarını temsil eder
 • DJ30 – Dow Jones Endüstriyel Ortalaması ya da Dow 30 olarak bilinen Dow endeksi NASDAQ ve New York Menkul Kıymetler Borsasında (NYSE) işlem gören en önemli 30 şirketin fiyat ağırlıklı ortalamasıdır
 • NASDAQ 100 – Bu endeks, NASDAQ borsasında işlem gören, finans sektörü hariç en büyük 100 şirketin değerinin temsilidir
 • FTSE 100 – FTSE 100 endeksi, İngiltere’de halka açık olarak işlem gören en büyük 100 şirketin performansını ölçer
 • DJ EURO STOXX 50 – Euro Stoxx 50 endeksi, Avrupa bölgesindeki en büyük 50 şirketin hisse senetlerinin değerini temsil eder

Yatırım Koşulları sayfamızda sunduğumu tüm endeksler, spread oranlarını, yatırım saatlerini ve lot miktarlarını görebilirsiniz.

Neden CFD Yatırımları Yapmalı?

Endeks yatırımlarını CFD olarak yapan online yatırımcılar birçok avantaja sahipler. CFD Yatırımları (Fark Sözleşmeleri) yaparak, dayanak varlığı gerçekten satın almanız gerekmeden, finansal enstrümanlar üzerinden alabilir veya satabilirsiniz. Bu varlıklar emtia, hisse senedi veya endeks CFD’lerinde dayanak borsa endekslerinin değeri olabilir.

Örneğin, bir yatırımcı, Fransa’nın CAC 40 endeksinde alış emri verebilir. Eğer endeksin fiyatı yükselirse, yatırımcı satış gerçekleştirdiğinde, aldığı açılış fiyatı ile sattığı kapanış fiyatı arasındaki farktan kazanç sağlayacaktır. Değerinin düşmesi durumunda ise yatırımcının açılış ile kapanış fiyatları arasındaki farkı ödemesi gerekecektir.

Yatırımcı, varlığa esas olarak sahip olmayacağı için masraflar çok daha düşüktür, kısa pozisyonlar açmakla ilgili herhangi bir sınırlama yoktur ve pozisyon büyüklüğü kaldıraç sayesinde 200 katına kadar ulaşabilir.

CFD’ler hakkında daha fazla bilgi için Eğitim bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

CFD yatırımlarınız için AvaTrade’i tercih edin ve ilk fonlama işleminizde $10,000’a kadar bonus kazanın!