Lisanslı ve Regülasyon Altında Bir Yatırım Firması

AvaTrade Forex, hisse senedi, emtialar için CFD, EFTler, tahviller ve endekslerin çevrimiçi alım satımında uzmanlaşan bir firmadır. Şirket grubunun birden fazla lisansı vardır ve farklı ülkelerde regülasyon altındadır, böylece müşterilerine güvenilir ve köklü bir broker ile işlem yaptıklarını bilmenin gönül rahatlığını sağlar. AvaTrade müşteri varlıklarını nasıl idare edeceği, müşteri bakiyelerinin güvenliği ve finansal raporlama konusunda sıkı uyumluluk gereksinimlerine tabidir. Aşağıdaki bölgelerde lisanslara sahiptir ve regülasyon altındadır:

Avrupa Birliği

AVA Trade EU Ltd İrlanda’da kurulmuştur ve İrlanda Merkez Bankasıregülasyonu altındadır. (Referans Numarası: C53877) AVA Trade EU Ltd Avrupa Birliği Finansal Ürün Piyasaları Direktifi’ne (MiFID) uygun, lisanslı bir yatırım firmasıdır. MiFID, Avrupa Ekonomik Alanı içerisindeki yatırım hizmetleri için uyumlu bir regülasyon sistemi sağlar. Verimlilik ile finansal şeffaflığı arttırır ve yatırım hizmetlerinde daha başarılı müşteri koruması sunar.

Ofis Adresi:
AvaTrade Financial Centre
Five Lamps Place
Amiens St, Mountjoy
Dublin
D01 A7V2
İrlanda

Polonya Şubesi

AVA Trade EU Ltd, Ava Trade EU yetkisi altında bir Polonya Şubesi işletmektedir, bu şube Polonya Finansal Denetleme Kurulunca onaylanmıştır (https://www.knf.gov.pl/en/ENTITIES#693023)

Ofis Adresi:
Ul. Postępu 15, 02-676 Warszawa
Poland

Avustralya

Ava Capital Markets Australia Pty Ltd şirketi Avustralya’da Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu‘ndan (ASIC) lisanslıdır. (Lisans Numarası: 406684). ASIC, Avustralya’nın ticaret, finans ve piyasa hizmetleri regülatörüdür ve Avustralya’nın finansal piyasalarının adilliğini ve şeffaflığını sağlamakla sorumludur. Avustralya lisansı ve regülasyonu sadece Avustralya’da ikamet edenler için geçerlidir.(ASIC REGÜLASYON REHBERİ 227)

Ofis Adresi:
AvaTrade Capital Markets Australia Pty Ltd.
Level 13
2 park street
Sydney NSW 2000
Avustralya

Uluslararası (B.V.A.)

AvaTrade Ltd Britanya Virjin Adaları’nda kayıtlı bir finansal hizmet şirketidir ve Britanya Virjin Adaları Finansal Hizmetler Komisyonu (No. SIBA/L/13/1049) tarafından tam lisans sahibidir ve tam regülasyona tabidir. B.V.A. Finansal Hizmetler Komisyonu, bu bölgenin, şirket ve kişilere finansal hizmet işletmeleri yürütme yetki ve lisansı vermekten sorumlu tek finansal hizmet regülatörüdür .

Ofis Adresi:
Euro American Trust Building
PO Box 3483
Road Town, Tortola
BVI

Japonya

Ava Trade Japan K.K., Japonya’da, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (Lisans Numarası: 1662) ve Japonya Vadeli İşlemler Kurumu (Lisans Numarası: 1574) tarafından lisans sahibidir ve bu kuruluşlar tarafından regülasyonuna tabidir.

Ofis Adresi:
Ava Trade Japan K.K.
Minatoku Akasaka 2-18-1
Akasaka Hillside Building (4th Floor)
Tokyo
Japonya

Güney Afrika

2016 itibarı ile AvaTrade, “Ava Capital Markets Pty Ltd” adı altında Güney Afrika piyasasının bir parçasıdır.Güney Afrika Finans Sektörü Yönetim Otoritesi tarafından regüle edilmektedir. (FSCA Numarası:45984).

Ofis Adresi:
No. 70 Grayston Drive
2nd Floor
Sandton, Johannesburg
Güney Afrika
2196

Orta Doğu

ADGM’nin Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu, gelişimi destekleyen bir finansal hizmetler ortamını savunmak ve her türlü potansiyel risk maruzluğunu ve istenmeyen etkileri yöneterek uluslararası finansal merkezin bütünlüğünü sürdürmek için kurulmuştur.

Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumunun politikaları ve ADGM’nin uluslararası olarak kabul edilen standartları temel alan ve bu standartlarla tutarlı olan kural ve düzenlemelerine uyulması, finansal varlıkların kesin kurallar kapsamında işlemesini, piyasa katılımcılarının eşit şartlar altında gelişmesini ve yatırımcıların menfaatlerinin korunmasını sağlamaktadır.