Lisanslı ve Denetimli Yatırım Firması

AvaTrade forex döviz pariteleri ve emtia, hisse senedi, BYF’, tahvil ve endeks CFD’leri üzerine uzmanlaşmış olan bir online yatırım markasıdır. AvaTrade grubunun çeşitli ülkelerde lisansları ve denetimleri mevcuttur. Bu da AvaTrade yatırımcılarına resmi denetimlere sahip bir ortamda* güvenilir ve oturaklı bir sağlayıcıyla yatırım yapmanın iç rahatlığını sağlar. AvaTrade yatırımcı varlıklarının nasıl yönetileceği, yatırımcı fonlarının güvenliğinin nasıl sağlanacağı ve finansal raporlama gibi konularda katı uyumluluk kurallarına uygun olmakla yükümlüdür. Sahip olduğumuz lisans ve regülasyonlar:

Avrupa Birliği

AVA Trade EU Ltd şirketinin merkezi İrlanda’da bulunur ve İrlanda Merkez Bankası tarafından denetlenmektedir. (Referans No.: C53877) AVA Trade EU Ltd şirketi Finans Enstrümanları Piyasası Direktifi (MiFID) tarafından lisanslı bir yatırım firmasıdır. MiFID, Avrupa Ekonomik Bölgesinde sunulan yatırım hizmetlerinin genelgeçer regülasyon kuruluşudur. Verimliliği ve finansal şeffaflığı arttırmasının yanı sıra yatırım hizmetlerine tüketicilere büyük koruma sağlar.

Ofis Adresi:
AvaTrade Finans Merkezi
Five Lamps Place
Amiens Street
Dublin 1
İrlanda

Avustralya

Ava Capital Markets Australia Pty Ltd şirketi Avustralya’da Avustralya Menkul Kıymetler & Yatırım Komisyonu tarafından regülasyonludur (Lisans No.: 406684). ASIC kuruluşu Avustralya’nın kurumsal, piyasalar ve finans hizmetleri denetleyicisidir ve finans piyasalarının adil ve şeffaf bir yapıda faaliyet göstermesinden sorumludur.

Ofis Adresi:
AvaTrade Capital Markets Australia Pty Ltd.
Level 13
2 park street
Sydney NSW 2000
Avustralya

ASIC REGÜLASYON KILAVUZU 227 (İNGİLİZCE)

Avustralya lisans ve regülasyonu sadece Avustralya’da ikamet eden yatırımcılar için geçerlidir.

Uluslararası (B.V.I)

Ava Trade Ltd şirketi Britanya Virjin Adalarına kayıtlı bir finans hizmetleri şirketidir ve Britanya Virjin Adaları Finans Hizmetleri Komisyonu tarafından lisanslandırılmış ve denetlenmektedir. B.V.I Finans Hizmetleri Komisyonu, Bölgenin yegâne finans hizmetleri Regülasyonudur ve finans hizmetleri işleri yapan şirket veya kişileri yetkilendirmek ve lisanslandırmakla sorumludur.

Ofis Adresi:
Euro American Trust Building
PO Box 3483
Road Town, Tortola
BVI

Japonya

Ava Trade Japan K.K. şirketi Japonya’da Finans Hizmetleri Müdürlüğü (Lisans No.: 1662) ve Japonya Finans Vadeli İşlem Sözleşmeleri Birliği (Lisans No.: 1574) tarafından lisanslandırılmış ve denetlenmektedir.

Ofis Adresi:
Ava Trade Japan K.K.
Minatoku Akasaka 2-18-1
Akasaka Hillside Building (4. Kat)
Tokyo
Japonya

Güney Afrika

2016 yılı itibarıyla AvaTrade markası ‘Ava Capital Markets Pty Ltd’ ismiyle Güney Afrika pazarının da bir parçası haline gelmiştir. Finans Hizmetleri Kurulu (FSB) tarafından 45984 numaralı FSP Lisansı ile denetlenmektedir.

Güney Afrika ofisimiz, AvaTrade’in on birinci uluslararası ofisidir Bu ofislerin 3’ü 2015 yılından bu yana açılmıştır. AvaTrade’in Güney Afrika’ya girişi kurumsal büyümenin ve olumlu yönde ilerlemenin bir göstergesidir.